עצמו את העיניים ודמיינו שאתם נמצאים בחופשה על החוף בהוואי. ברקע יש בריזה מלטפת, מוזיקה נעימה ורחש גלים מרגיע. אתם לוגמים לגימה נוספת ממיץ התפוזים הצונן שהוגש לכם, נושמים עמוק ומשתהים רגע נוסף בחוויה. נהנים מטעמו החמוץ-מתוק של התפוז המתפשט בחלל הפה…..

מחקרים מדעיים שבחנו את פעילות המוח הוכיחו כי בשעת מחשבה או דמיון עמוק, המוח שולח אותות עצביים לאיברי הגוף השונים, המגיבים בהתאם, כאילו מדובר בפעילות של ממש. ולכן, אם הייתם יושבים עכשיו על הספה בסלון, מדליקים מזגן ומדמיינים את עצמכם רצים על הליכון בחדר כושר, או בשדה הפתוח, המוח היה מפעיל בדיוק את אותם מרכזים שהוא מפעיל בזמן ריצה, וכתוצאה מכך גם השרירים שלכם היו מגיבים בהתאמה, ממש כמו לאחר ביצוע פעילות גופנית.

מחקר שפורסם לאחרונה ב'ניוסיינטיסט' מאמת את המידע וקובע כי באפשרותנו לפתח שרירים ללא כל תזוזה פיזית אלא רק באמצעות פעילות מוחית. ולכן, אם עד עכשיו חשבתם כי יכולת התנועה של הגוף תלויה בשרירים עצמם לא כך הדבר, השרירים בגופנו נעים בתגובה לפולסים חשמליים הנשלחים, נחשתם נכון, מהמוח.

דמיון חופשי – למה המוח שלנו לא מבדיל בין דמיון למציאות?

התשובה מתחילה ברשת העצבים במוחנו. כל הפעילות החושית שלנו לא באמת מתרחשת בעיננו, אוזנינו ושאר חושינו. כי אם פנימה בתוך מוחנו. המציאות אותה אנחנו תופשים "כחיצונית" לנו, אינה אלא הקרנה איכותית, פרי חושינו המפותחים. למעשה, אין אלה עיננו שרואות כי אם מוחנו. חמשת חושינו קולטים את האנרגיה ומעבירים את האותות פנימה אל נבכי תודעתנו, שם נוצר התרגום והפיכת הסיגנלים לכדי תמונה, מגע, ריח או צליל.

תפישת המטאיזם – הצעד הראשון ביצירת החיים שתמיד רצית

מרחב מודעות הינו בית להתפתחות תודעתית. בית לאנשים חוקרי תודעה החיים את עיקרי תפישת ה'מטאיזם', הדוגלת בחיבור בין רוח וחומר. בין עולם התודעה למציאות, מתוך הבנה כי המציאות היא הולוגרמה, השתקפות ישירה של נבכי תודעתנו.
מתוך תפישה זו ביכולתנו להתבונן פנימה, להביא לשינוי בתוכנו, וליהנות ממציאות המשתנה סביבנו.

מרחב מודעות מציג: המחקר החברתי הראשון

לאחר שהבנו כי המוח שלנו הוא שריר וביכולתו להתרחב ולהתפתח בהתאם להתוויות ונתיבים עצביים חדשים, מדוע שלא נלמד לתעל זאת לטובת חיטוב גופנו?
פריידי מרגלית, מייסדת תפישת המטאיזם וחוקרת תודעה, פיתחה מדיטציה מיוחדת לחיטוב הגוף והמחשבות, באמצעות פקודות המתוות את המוח לדימוי החדש. כך שבשעה שאנו מדמיינים את עצמנו מבצעים פעילות גופנית המוח מתרגם את זאת כאילו ביצענו פעילות זו בפועל.

ההשתתפות במחקר החברתי מותאמת לכל מי שברצונו לייצר מציאות חדשה בה הגוף שלו נראה בדיוק כפי שהוא בוחר לראות אותו. השתתפות במחקר החברתי מחייבת להאזין למדיטציה מדי יום, במשך 40 ימים, להשיב על שאלון וירטואלי קצר אחת ל-4 ימים ולשתף בהתפתחויות.

זה בדיוק הזמן להכין את גופכם לקיץ. הצטרפו למחקר החברתי ותקבלו את המדיטציה המהפכנית ישירות לתיבת המייל שלכם.

מצטרפים לניסוי החברתי? לחצו כאן להצטרפות