אחת מדרכי הגישה הנפלאות ביותר אל התודעה הם חלומות צלולים. חלום צלול הוא תופעה המתרחשת כאשר אדם חולם, ומודע לכך שהוא נמצא כרגע בחלום. זהו מצב תודעתי אשר מאפשר לאותו אדם לשלוט בחלום ולנהל את המתרחש בו כרצונו, ללא כל מגבלות המציאות המוכרת לנו. התודעה מתעוררת אל תוך החלום, והידיעה כי זהו חלום מאפשרת להתחיל לעשות בו כל מה שאנחנו רוצים! על שינה ועבודת מודעות תוך כדי שינה, כזו שגם יכולה להעצים את החלומות שלנו, אבל בעיקר להעצים גם את החיים עצמם!

 

רובנו כבר יודעים כיום, כי אנחנו לא באמת רואים דרך העיניים. חלקיקי אור הנקראים פוטונים מגיעים אל עינינו, ובסופו של תהליך (לא אלאה כאן בפירוט) עוברים כאותות אל מרכז הראיה שבמוח.
המוח מבצע תרגום של האותות המגיעים אליו לכדי תמונה ויזואלית אותה אנחנו “רואים” ובאותו האופן, כך פועלים כל אחד מהחושים הפיזיים שלנו.
כל אחד מהם, הוא בעצם “פתח” דרכו אנו קולטים מידע, אשר בסופו של דבר מועבר כאותות חשמליים אל המוח שלנו.
והמוח, אשר נמצא סגור לאור ולחישה כלל, מתרגם אותו למה שאנחנו קוראים לו “המציאות” שלנו.

אז מה גורם למוח שלנו לתרגם את אותם אותות המגיעים אליו בצורה אחת ולא אחרת?

כאן נכנסת התודעה שלנו אל התמונה. בעצם, התודעה שלנו, המורכבת מהדפוסים שלנו, המנגנונים, האמונות והתפישות שלנו, היא זו האחראית לתרגם את אותם אותות, ולייצר לנו את המציאות שלנו כפי שאנחנו מכירים אותה. לכן, ניתן להבין כי שינוי של התפישה שלנו, יביא לשינוי המציאות שלנו כפי שאנחנו מכירים אותה!

אבל בואו ננסה רגע להתבונן בחלומות שלנו. כשאנחנו חולמים, אנו חווים את החלום כמציאות לכל דבר.
אדם הישן במיטתו, יכול לראות את עצמו במציאות אחרת לגמרי, לעשות פעולות, לפגוש אנשים, ועדיין לחוש את החוויה כאמיתית לגמרי. כל זאת, מבלי לזוז כלל ממיטתו. בעצם, רק לאחר שאנחנו מתעוררים, אנחנו מבינים שהכל התרחש בתודעה שלנו.
דיי דומה למציאות שלנו, לא?

אחת מדרכי הגישה הנפלאות ביותר אל התודעה שלנו הם חלומות צלולים.
חלום צלול הוא תופעה המתרחשת כאשר אדם חולם, ומודע לכך שהוא נמצא כרגע בחלום.
זהו מצב תודעתי אשר מאפשר לאותו אדם לשלוט בחלום ולנהל את המתרחש בו כרצונו, ללא כל מגבלות המציאות המוכרת לנו.
כשאדם חולם, ובאותו הזמן מבין שהוא תוך כדי חלום, הוא בעצם מייצר דרך תקשורת ישירה עם תת המודע שלו, דרכה הוא יכול לקבל תובנות, לחוות חוויות, ואף לחבור לתת המודע הקולקטיבי.

לעומת חלום רגיל, אשר מתקיים במצב של חוסר מודעות לכך שאנו חולמים, ואשר שם אין לנו כל יכולת לייצר ולנהל אותו (כולל העדר מנגנון ביקורת ושיפוט), בחלום צלול התודעה שלנו ערה לחלוטין, לצד זה שהגוף ישן לגמרי. התודעה מתעוררת אל תוך החלום, והידיעה כי זהו חלום מאפשרת להתחיל לעשות בו כל מה שאנחנו רוצים.

חלום צלול הוא הזדמנות לראות את המטריקס בו אנחנו חיים, לצאת מגבולותיו, להתחיל לשחק עם כל חוקי הטבע, ולחוש את הכל בצורה אמיתית.
כמו משחק של מציאות וירטואלית ברמה הכי גבוהה שיש!

דמיינו שאתם מקבלים מכונה חדשה ומשכוללת, כזו שיש לה משקפי תלת מימד בטכנולוגיה מתקדמת, ואשר מייצרת לכם מציאות מדומה כרצונכם. במציאות המדומה הזו אתם יכולים לבחור לכם את התפאורה, לבחור לעצמכם כוחות מיוחדים, לחוש, לטעום ולהריח, הכל אמיתי לגמרי!
בצורה זו בדיוק, חלום צלול מאפשר לנו לשנות ולשחק עם מרחב החלום לכל מציאות רצויה.

חלימה צלולה היא מיומנות נלמדת, וישנן טכניקות מוכרות להגיע אליה. יותר מכך, כיום ישנם אלפי אנשים המשתמשים בתופעת החלימה הצלולה (המכונים אונירונאוטים), ואשר משתמשים בחלומות הצלולים למגוון רחב של צרכים ותועלות.
ואם תחשבו על זה, אנחנו ישנים כשלישי מזמן חיינו, ולא בהכרח מודעים לכך שגם בחלק הנכבד הזה קיימת דלת לעולם ללא כל מגבלות, הכל אפשרי בחלום צלול!

מדענים כבר הוכיחו כי חלימה צלולה הוא כלי נפלא לשיפור המצב הפסיכולוגי שלנו.
לדוגמא, אנשים עם פוסט טראומה, אשר חווים סיוטים נוראים, חלומות צלולים יכולים להיות תרפיה נפלאה בעבורם. בחלום הם יכולים לפתור את הטראומה, וזה ירגיש להם מוחשי וקביל לא פחות מהטראומה עצמה. וזו רק דוגמא כמובן.
באמצעות חלומות צלולים אנחנו יכולים לרפא טראומות, לשחרר חסמים, להתמודד עם פחדים, לחוות חוויות עוצמתיות (למשל, לעוף!), לפגוש אנשים, לקבל תובנות, לבצע חקירה פנימית, ובסופו של דבר, להביא להתפתחות פסיכולוגית בחיים “הערים” שלנו.

אז איך עושים את זה?
למעוניינים לחלום חלומות צלולים, ההמלצה היא לדאוג לישון לפחות 5-6 שעות, ולשים שעון מעורר כחצי שעה עד שעה לפני השעה בה אתם רגילים לקום.
זהו בד”כ הזמן בו מתבצעת חלימה עמוקה, והתעוררות לנקודת הזמן הזו תאפשר חזרה לחלימה ממקום מודע.

מומלץ מאוד, לפני שנרדמים, ממש לבקש לחלום חלום צלול, ובעיקר לבקש לזכור את מה שאנחנו חולמים. כך, בשעת ההתעוררות (תוך כדי חלום), נוכל לחזור אליו ממקום מודע.

כדי לבדוק אם אתם אכן בחלום צלול, יש לבצע “בדיקת מציאות“, אשר מספקת את התשובה לכך. ישנן דרכים שונות לבדיקת מציאות, אך הדרך הטובה והפשוטה ביותר היא לבדוק מספרים, אשר בד”כ יופיעו בצורה משובשת.
אפשרות נוספת היא להסתכל בחלום בראי. רוב הסיכויים שתראו את עצמכם בגיל אחר מהגיל של דמותכם בחלום.
לחברי מרחב מודעות יש התענוג להשתמש במתג המוטמע בתת המודע, כזה המאפשר לייצר חלומות צלולים ללא הצורך האינטנסיבי בתרגול.

חלומות צלולים, הם שער למציאות הולוגרפית מקבילה ללא כל מאמץ!
עפ”י חוקי הפיזיקה הקוואנטית, כל האפשרויות מתקיימות בו זמנית, ובחלומות צלולים, התודעה שלנו יכולה לעבור למציאות מקבילה ולשהות בה.
יתרה מכך, בחלומות צלולים יש לנו הפריבילגיה להשאיר את החוקיות המוכרת של החומר, ו”לשחק” איתו כחומר ביד היוצר. אנחנו יכולים להעצים את החלומות, אבל בעיקר להעצים גם את החיים עצמם! (כולל הרחבת אופק האירועים).
ואם אנחנו יכולים לעשות הכל בתודעה שלנו בזמן חלום, אין סיבה שלא נוכל לעשות זאת גם בזמן אותו חלום שאנחנו קוראים לו מציאות!

…יכול להיות שממש עוד מעט תתעוררו מהחלום הזה שאתם נמצאים בו עכשיו,
אז אולי זה הזמן להתחיל לעצב אותו כפי שאתם הייתם רוצים שיהיה?….