אורית בוקסבוים-פורת

מטפלת מוסמכת בתפישת המטאיזם, מומחית להתרת קשרים רגשיים, מנהלת מרחב מטפלים

"כשיש משהו שאתה מתרגש עד עמקי נשמתך לעשותו, ובד בבד מת מפחד לעשות אותו, סימן שזה הדבר שעליך לעשות כעת" (אלמוני)

כמו כולנו, התמודדתי כל חיי עם רגשות שאתגרו אותי: פחד ודחיה, כעס וכאב. השקעתי הרבה משאבים ואנרגיה בבריחה מהם, כמו מנסה להימנע מלהרגיש כאב או חוסר אונים. כמה כח אנחנו נותנים לרגשות הללו, כמה תעצומות נפש אנחנו משקיעים כדי להשאיר את הלב שלנו סגור, וכמה אנרגיה אנחנו מבזבזים כדי לא להרגיש.

במהלך ההתפתחות שלי ועבודתי כפסיכולוגית ארגונית, הבנתי לעומק את המתנה הגלומה ברגשות: ההסכמה להרגיש את כל קשת הרגשות האנושיים, היא חיונית, כדי שנוכל לחיות חיים מלאים ומשמעותיים. רק כאשר אנחנו מסכימים  להכיר לעומק את כל המנעד, נצליח להכניס לחיינו את רגשות השמחה והאהבה, ואיתם את חווית האושר והתשוקה לחיים, לה אנחנו ראויים.

תפישת המטאיזם אליה חברתי בשנת 2013, היתה כמו גילוי של אוצר עבורי. בעיקר ההבנה כי אותו אושר שאותו אני מחפשת, אינו תלוי בשום גורם חיצוני. הכל בפנים, גן עדן או גיהנום. רק אנחנו אחראים על הבחירות שלנו ועל האושר שלנו. מרחב מודעות הפך לבית התודעתי שלי, בתחילה כתלמידה, אך כבר מהשיעור הראשון ידעתי שאהיה מנהיגה ומטפלת. ידעתי בבירור שכאן אני עומדת לעבוד עם אנשים רבים, ולסייע להם להחזיר את הכח לידיהם, אותו כח שהחזרתי אלי.

לחיות חיים מלאים של משמעות ואושר, מחייב לדעת בידיעה פנימית שאנחנו ראויים, שאנחנו מצוינים כמו שאנחנו, עם כל החולשות והעוצמות. לפרוש כנפיים, לאפשר לרוח לנשב מתחתיהן, ולעוף…

אורית בוקסבוים-פורת בת 54. אם לשתי בנות קסומות. בעלת תואר MA בלימודי עבודה, 20 שנות ניסיון כפסיכולוגית ארגונית, העובדת בכלים המקובלים, אולם אף פעם לא ממש ‘קונבנציונלית’. בשנים האחרונות מתמחה בשימוש בכלים תודעתיים כאמצעי לטיפול בתהליכים רגשיים. עוסקת כבר יותר משני עשורים בהתפתחות רגשית, תודעתית ורוחנית.

במהלך השנים הובילה וליוותה אנשים רבים, קבוצות, יחידים וארגונים, בתהליכי מודעות. סייעה להם לפתוח את הלב, למצוא את הכח שלהם בפנימיותם ואת הדרך אל עצמם. במרחב מודעות היא מטפלת מומחית בעניינים רגשיים סבוכים, מלווה זוגות ויחידים בתהליכי גירושים בגן עדן, ואנשים הנמצאים בתהליכים משפטיים מעיקים. היא מנהיגה קבוצות, ומנהלת את מרחב מטפלים – קורסי הכשרת מטפלים.הרשמה למבוא מנהיגות של אורית יש להזין את הפרטים הבאים:

X
X