צלילי ליאור

מנחת מרחב הכ"ח 

 

"נהגתי לחפש כוח וביטחון מחוץ לעצמי, אבל הם נמצאים בפנים. הם היו שם מאז ומתמיד", אנה פרויד

במהלך השנים היא זכתה לכינוי "האמא של האימהות"  בזכות מפגשיה הרבים עם הורים אשר באו אליה לקבלת עצה בריאותית ויצאו מצויידים בעוצמה פנימית ותחושת מסוגלות לנצח כל אתגר הורי. למרות זאת, עבור עצמה נותרה מתמודדת עם שאלת הורות בלתי פתורה. היא אחות בעלת תואר שני בבריאות הציבור, השנים שהיתה חלק מצוות אקדמי בכיר, חיזקו את תפישת החיים ה"הגיונית"  על פיה הראש קודם ללב.

לצד הקריירה הקדישה זמן ומשאבים בניסיון לפענח את סוד ההורות, מתוך מחשבה שהידע איך להיות ההורה שאני רוצה קיים איפהשהו, בלימודי הנחיית הורים, או התפתחות הילד, בשיטות טיפול שונות או בתיאוריות מומחים, במקביל גידלה שלושה ילדיה תוך הקפדה על סטנדרטים המשתמעים מהידע הנרכש. אבל כל זה לא נתן מענה לשאלה שעדיין הטרידה: מה באמת מפריד ביני ובין האמא הזאת שאני רוצה להיות.

את התשובה מצאה תוך כדי תהליך עומק קבוצתי "מרחב הכח" במרחב מודעות

כמו כל התשובות הקיומיות גם את הפתרון לשאלת ההורות מצאה ממש קרוב, פנימה בתוך תודעתה, מוטבעת בתבנית ההורים כפי שהכחישה שחוותה, וכל כך התאמצה לא להיות.

וגם את החיבור ללב, את היכולת להרגיש ולחוות מצאה כאן.

את מה שהיא חיפשה שנים בחוץ, היא מצאה קרוב בתוכה.

ואת זה בדיוק היא הפכה לשליחות.

לקרב כל אדם להכיר את הילד הפנימי בתוכו ואת ההורה הפנימי בתודעתואת אלו ולרפא כדי להשתחרר מכבלי הילדות של עצמו, ולהיות הורה מיטיב לעצמו ועל הדרך לילדיו שנולדו או יוולדו. מה שיביא לשינוי נכסף בכל תחומי החיים וגם בדורות הבאים.

צלילי לאור, אמא וסבתא, מחברת הספר "האמא שרצית להיות" ובעלת מכון "סוד ההורות" . מטפלת מוסמכת בשיטת המטאיזם ומנחת קבוצות הכ"ח.

X
X