על רוח וחומר – סדרת תכשיטים

מבית מיידלה ומרחב מודעות

 

מדיטציה להטענת השרשרת והעלאת רמת הסרוטונין במוח

 פריידי מרגלית, מייסדת תפישת המטאיזם וחוקרת תודעה פיתחה מדיטציה ייעודית המשפיעה על שחרורו של הסרוטונין במוח לאורך זמן.

הסרוטונין, המכונה גם "הורמון האושר", הוא כימיקל המשמש כמוליך עצבי ונחשב לאחד המוליכים החשובים בגופנו. הוא האחראי על תחושת האופוריה, השמחה והאושר בגופנו. בנוסף, יש לסרוטונין השפעה על הזיכרון, שיכוך כאבים ותחושת הנאה וערך עצמי.

המדיטציה הייעודית יעילה מאד בריפוי, בחיזוק המערכת החיסונית (מעולה לעונות מעבר) והכי חשוב: עידוד יצירת הסרוטונין, וספיגתו היעילה.

השרשרת שבידכם, פרי יצירתה של מעצבת התכשיטים דפנה שמש-דוד,  מוטענת בגלי גמא – גלים אנרגטיים עוצמתיים במיוחד, אשר יחד עם ההקשבה למדיטציה, יהוו תזכורת תודעתית לבחירה שלכם באושר ובשמחה כדרך חיים. בכל פעם במהלך היום שתרצו בוסט של מצב רוח, געו בשרשרת שלצווארכם, היא "המתג" המזכיר לגופכם את תחושת האושר והשמחה הטבעיים שבו.

הנחיות ודגשים לקראת שימוש במדיטציה – חשוב לקרוא בעיון לפני השימוש הראשון 

 • מוזמנים לשבת על כסא נוח במשרד, לשכב בנינוחות במיטה, או להתרווח בכל מקום אחר בו אתם נמצאים ולהאזין למדיטציה.
  הקדישו לכך מספר דקות מדי יום (ניתן גם מספר פעמים ביום, על פי רצון וצורך), נשמו נשימות עמוקות והאזינו לרצועת המוזיקה. הרגישו כיצד הלחצים מתפוגגים מהגוף, הגוף נכנס להרפיה, והתדר עולה מידית.
  חושו או דמיינו כיצד המוח נכנס לתהליך אקטיבי של ייצור והעלאת רמת הסרוטונין, והגוף שלכם מתמלא בפולסים של אושר, ומצב רוח מרומם.
 • מומלץ להתחיל כך את הבוקר. שכן הפקודות ממשיכות לפעול גם לאחר תום המדיטציה. האזנה בבוקר תאפשר לחוש את הפקודות מלוות אתכם בלא מודע, במהלך היום כולו. ממשיכות להעלות את התדר, גם כשאתם עסוקים בשאר פעולות היום.
  במידה ולא מסתייע לכם בבוקר, ניתן בכל שעה אחרת. אך מומלץ ביותר לקבוע שעה קבועה ולייצר התניה עקבית במוח.
  הפקודות במדיטציה ירתמו את תודעתכם לייצר את הריפוי והעלאת התדר בכל מישורי חייכם.
 • במידה ואינכם מיומנים בתרגול מדיטציות, אל דאגה, על אף העקצוצים, חוסר הסבלנות והשעמום שאתם עשויים לחוש עם ההאזנות הראשונות, ככל שתתמידו ולא תיגנבו לתזוזות או הסחות, מוחכם יסתגל במהירות לחוויה. זהירות: זה ממכר.
 • חשוב לציין כי המדיטציה והפקודות בה, אינן תחליף לכל פעילות אחרת שמטרתה להעלות את רמת מצב הרוח שלכם ספורט, ציור, בישול, ריקוד, אמבטיית קצף , חשיפה לשמש וכדו' יתרמו להרגשה הנפשית ובריאותית הטובה שלכם. המשיכו לעשות את כל מה שעושה לכם טוב.
  יתרה מכך, מחקר של פרופ’ פסקל לנוירולוגיה, בדק 3 קבוצות שהתאמנו על נגינה בפסנתר. אחת התאמנה פיזית, שניה התאמנה תודעתית בלבד, ושלישית תרגלה גם וגם. נחשו איזו קבוצה קבלה את ההישג הגבוה ביותר? נכון. הקבוצה השלישית של גם וגם.
 • במדיטציה זו ישנן פקודות תודעתיות המועברות בגלי גמא ונטמעות ישירות בנבכי התודעה, הן פקודות גלויות (מילוליות ומוזיקליות) והן פקודות סמויות (תדרים, צלילי סולפיג’ו ואף לחישות בדציבלים שאינם נשמעים לאוזן האנושית) כל זאת על מנת לרתום את כלל חלקי המוח למטרה המשותפת: הגדלת תחושת האושר והשמחה. הללויה!
X
X