מטא פסיכולוגיה - השיטה

מטא פסיכולוגיה – השיטה

“עד שלא תהפוך את תת המודע שלך למודע, הוא ינהל את חייך ואתה תקרא לזה גורל.” קארל יונג

‘מטא’ ביטוי מקדים ביוונית שפירושו – ‘מעבר’. היכולת לבחון את המתרחש מלמעלה, ללמוד על טבעו.

“מטא פסיכולוגיה” – הפסיכולוגיה של התודעה, משקפת את הדרך בה הלא מודע מנהל את חיינו. זו הדרך שלנו להתבונן במה שמפעיל אותנו, מאחורי הקלעים, לאתר ולשחזר את אותם דפוסים, רטטים לא מודעים, המעצבים ומכתיבים את חיינו, יוצרים את אשליית המציאות.

איתור ושחזור דפוסים אלה מאפשר לנו לשנות ולעדכן, לשחרר את התודעה מכבלי הלא מודע, ללמוד ולפענח את הדרך בה אנחנו פועלים. זאת הדרך שלנו ללמוד להשלים ולאהוב את אותם חלקים “מודחקים” ובהתאמה לשדרג את חיינו בהתאם לחלומותינו.

“הגשם אינו יורד עליך, אלא בתוכך” קן ווילבר

שיטת המטא פסיכולוגיה באה לפוגג את אשליית קווי הגבול המתקיימים בינינו לבין העולם החיצון. המטא פסיכולוגיה מתווה דרך מהפכנית להתבוננות במתרחש, להבין כי ה”מציאות” אינה אלא השתקפות מדויקת, הולוגרמה של נבכי תודעתנו, ומתוך תפישה זו ביכולתנו להתבונן פנימה, להביא לשינוי בתוכנו, וליהנות ממציאות המשתנה סביבנו.

השיטה

בשעה שמרביתן של הגישות המערביות רואות באינטלקט ערוץ להבנה רציונאלית בשאלות מהות, המטא פסיכולוגיה דוגלת בחקר התודעה דווקא במצב מדיטטיבי עמוק. ההבדל המרכזי בין גישות פסיכולוגית מסורתיות לבין המטא פסיכולוגיה היא בדרך העבודה עם המימדים המטאפיזיים לצורך שינוי תדרי גלי המח והרטטים התת מודעים והעל מודעים. באמצעות שליטה בשיטה זו, אנחנו לומדים לנהל את חיינו, לפענח באופן עצמאי את אותם דפוסים המוטבעים בנו, מלווים אותנו לאורך שנים, חוסמים אותנו. הצפת רטטים לא מודעים וייצור מודע של חוויות שהן מעבר למילים, מאפשרת, בין השאר, גישה ישירה אל נבכי תת המודע לצורך ריפוי מנגנונים חבויים וזיכרונות מודחקים. הנגשת העל-מודע – שימוש בכלים מטאפיזיים האמפשרים לרפא רבדים עמוקים וליהנות מחיים מלאי סיפוק ומשמעות עמוקה.

שינוי גודל גופנים