מרחב מודעות - איך להשפיע על התת מודע

תת המודע והשפעותיו על חיינו

אנשים רבים דבקים בתפישה מוטעית שראייה מגיעה מהעיניים, בעוד שגם חקר הפסיכולוגיה וגם המפתח לפריצות נוירולוגיות כרוך בהבנה שראייה הינה סובייקטיבית לחלוטין, מגיעה מהמנגנונים שלנו במוח.

המח האנושי מכיל אזורים רבים לעיבוד תמונות, כל אזור מורכב מרשת מסובכת של נוירונים המתמחים בהפקת סוג מסוים של מידע. כשאנחנו מסתכלים על אובייקט כזה או אחר אנחנו רואים דברים שונים, בהתאם לתפישה המוחית שלנו, לחיבורים ולהולכות העצביות, למבנה אישיותנו והפילטרים דרכו אנחנו "רואים" את המציאות.

באמצעות שליטה בתת המודע, אנחנו לומדים לנהל את חיינו ולפענח באופן עצמאי את הדפוסים המוטבעים בנו, גם את אלה המלווים אותנו לאורך שנים.

בתת המודע מסתתרות כל התשובות, האמונות והרטטים המייצרים את מה שאנחנו קוראים "מציאות החיים".

המציאות אינה אלא השתקפות ישירה – הולוגרמה – של הרטטים הפנימיים. באמצעות התבוננות מטא פסיכולוגית על החיים, שאין הם אלא מסך ההקרנה של תת המודע, נוכל ללמוד לדייק את הרטטים הפנימיים ולהיטיב את חיינו.

מספר חוקים בסיסיים לעבודה עם תת המודע:
חוק מס' 1: כוח הדמיון חזק יותר ממציאות
חוק מס' 2: כל מחשבה או רעיון יגרמו לתגובה פיזית
חוק מס' 3: מה שקיים בתת המודע נוטה להתממש
חוק מס' 4: תת המודע משחזר את עצמו ללא הרף

תת המודע שמרן ומקובע. הוא אוהב סטטוס קוו ושונא שינויים. בספרו "להפנט את מריה" מסביר ריצ’ארד באך כיצד כל הצהרה היוצאת מאתנו או אמונה שנספגת בתוכנו, מהווה סוג של הפנוט. פקודה שהמח מכיר כאמת אבסולוטית אחת ויחידה.

מי שחווה הפנוט או, לחילופין, התקף חרדה – יודע עד כמה אמיתית נראית ומרגישה החוויה. הגוף מגיב בהזעה, סחרחורות ודופק מואץ. באותם רגעים, זאת האמת הבלעדית של החרד.

כך הוא הדבר לגבי כל אמונה היושבת לה בנחת בתודעתנו. פחד ישתק ויגרום לנו להרפות את ידנו. אמונה מגבילה תחסום את המעוף והחזון שלנו. אלפי ההצעות והאמונות שאנחנו מקבלים וסוגדים להן כאמת בלעדית – מנהלות אותנו.

מעניין אותך איך לשלוט על התת מודע? לחץ כאן!

רובנו לא מבינים עד כמה אנחנו מאפשרים לאמונות קדומות לעצור אותנו, להגביל ולהקטין את החזון שלנו. כל הפקודות והאמונות השתולות בתת המודע שלנו, הם הבסיס לתבנית של מציאות חיינו.

יש להבין כי גם ה"חומר" הפיזי , "המוצק" לכאורה, מהסוג שאנחנו צורכים ומתנהלים בו ביום יום, אינו אלא אנרגיה, ככל אנרגיה אחרת ביקום. תבניות של קשרים שתת המודע שלנו תופש ומפענח כחומר. דבר אינו מוצק באמת… אמנם חומר מהווה אנרגיה מאד דחוסה ומוכרת למוח בדרך שיכול לתרגם אותה לאובייקט ברור, אך מאחר והוא אנרגיה במהותו, הוא עדיין פועל על פי חוקי האנרגיה. הימצאותו או היעדרו, תלויים אך ורק בתודעה.

במילים אחרות, כשאנחנו מסתכלים על אדם החי בתודעת הישרדות מתמדת, מהיד אל הפה, שקל לשקל, סביר להניח שהאמונות המובילות אותו ייצרו עבורו את מה שמוכתב לו בשורת הפקודות. עוני והישרדות. בעוד שחברו, עם יכולות ואמצעים דומים, אך עם אמונות בסיס הפוכות, יוכל, באמצעות תודעתו, לייצר עבור עצמו חיים נוחים וטובים, גן עדן עלי אדמות.

בסופו של דבר, כל המחסומים, הפחדים והאמונות המגבילות – כולם בראשנו. ולכן הדרך לשנות את מציאות חיינו, מתחילה עם שינוי תפישות ואמונות בתודעתנו.

צייר עומד מול כן הציור, רואה בחזונו את התמונה המושלמת ומתחיל למשוח במכחול.
עוד משיחה, ועוד משיחה, עד להשלמת יצירת המופת. העולם שאנחנו רואים סביבנו הוא ציורים שציירנו במברשת התודעה שלנו. כל אמונה שוות ערך לעוד משיחה.
כן הציור מולכם, שפופרת הצבע והמכחול מחכה למשיכתכם.

אז אם כבר לצייר את החיים, למה שלא נצייר לעצמנו גן עדן?

X
X